Data: 2016-06-13 Dodał: admin

Ceny mieszkań w Polsce, zarówno tych z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, nie należą do niskich. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić średnio od 5 do 7 tysięcy złotych. Są jednak sposoby na to, aby transakcja nie była związana z tak dużymi kosztami.
W poszukiwaniu tanich mieszkań warto pamiętać o tym, że na ich cenę ma wpływ cały szereg czynników, dlatego też jeżeli chcesz kupić własne „M”, nie nastawiaj się od razu, że uda znaleźć ci się cenę znacznie niższą niż w przypadku innych ofert. Tutaj nierzadko konieczne jest pójście na ustępstwa, aby móc zapłacić mniej.
W których miastach najniższe ceny?
Zdecydowanie nie w Warszawie czy w Krakowie, gdzie wynoszą one około 6-8 tysięcy złotych za metr kwadratowy w przypadku mieszkań nowych i używanych. Gdy chodzi o większe miasta, niższe ceny czekają między innymi w Szczecinie, Radomiu, Katowicach czy Łodzi, a także w innych mniejszych miastach, gdzie za metr kwadratowy trzeba zapłacić około 5 tysięcy złotych.
Naturalnie, kupujący nie zawsze ma taką swobodę w wyborze odpowiedniej lokalizacji, ponieważ nie każdy z nas jest w stanie przeprowadzić się do innej miejscowości z tej, w której aktualnie przebywa. W takim przypadku warto szukać oszczędności jeszcze na jeden sposób.
Poza centrum taniej
Nietrudno domyślić się również, że niższe ceny znaleźć można poza centrami miast. Gdy wobec tego interesuje cię rynek stołeczny, w takim przypadku jeżeli chcesz kupić tanie mieszkania Marki to jedna z takich lokalizacji. Generalnie im dalej od serca miasta, tym ceny spadają, ale, oczywiście, trzeba zdawać sobie również sprawę z tego, że pogarsza się dojazd – zarówno wtedy, gdy chodzi o czas, jak i komfort, ponieważ nie wszystkie nowe osiedla, jako że to one budowane są często na obrzeżach miast, są z nimi dobrze skomunikowane.
Wobec tego trzeba iść tutaj często na kompromis, wybierając takie mieszkanie, które położone jest poza ścisłym centrum i tym samym jest tańsze, ale również nie będzie ono generować nadmiernych kosztów związanych z dojazdem do pracy, szkół czy sklepów.

Zobacz także