Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Nie musisz prowadzić spraw księgowych swojej firmy samodzielnie. Oczywiście, nie musisz posiadać do tego odpowiedniego wykształcenia czy doświadczenia, ale zajmowanie się nimi we własnym zakresie może być naprawdę sporym problemem. Stąd też tak duże zainteresowanie usługami księgowymi oferowanymi przez biura rachunkowe. Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

 

Oczywiście, każde biuro rachunkowe posiada nieco inny cennik, dlatego też podane ceny będą tylko orientacyjne – najlepiej dowiadywać się bezpośrednio w biurze, aby mieć pewność, że dana cena będzie odpowiadała także twoim oczekiwaniom.

 

Na cenę usług księgowych wpływa szereg czynników – to przede wszystkim forma rozliczania się z fiskusem, prowadzenie ewidencji VAT, także w wielu biurach klienci wybierają obsługę kadrowo-płacową. Warto przy tym wspomnieć o jednym z ważnych czynników – liczbie dokumentów, które dostarczane są do biura na miesiąc, ponieważ im będzie ich więcej, tym może ono zażyczyć sobie wyższą opłatę.

 

Przykładowo wtedy, gdy chcesz wybrać biuro rachunkowe w lokalizacji takiej jak Ząbki, wtedy musisz liczyć się z wydatkiem około 150 złotych netto miesięcznie za obsługę Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów bez ewidencji VAT – cena ta dotyczy około 50 rozliczanych dokumentów. Jeżeli prowadzisz ewidencję VAT, w takim przypadku będzie ona o średnio 30 złotych netto droższa. Mniej zapłacą osoby, które rozliczają się przez ryczałt, czyli ewidencję przychodów – w tym przypadku podstawowa cena to około 100 złotych netto miesięcznie. Z kolei usługi księgowe dla firm prowadzących pełną rachunkowość, czyli księgi rachunkowe, to około 700 złotych miesięcznie przy założeniu około 30 dokumentów w miesiącu.

 

Gdy chodzi o obsługę kadrowo-płacową, rozliczana jest zależnie od liczby pracowników – trzeba liczyć się z kosztem od około 15 do 25 złotych za osobę.

 

Pamiętaj o tym, aby zawsze wysyłać zapytania ofertowe do kilku biur rachunkowych, aby w ten sposób znaleźć dla siebie taką ofertę, która będzie odpowiadała ci najbardziej. Nie zapominaj też o sprawdzeniu promocji i rabatów – często czekają one na nowych klientów.

 

 

 

Zobacz także